Profesor Balcerowicz o Kaczyńskim: to psychopata

Nie milkną głosy krytyki wobec Jarosława Kaczyńskiego, który na łamach niemieckiej gazety żąda reparacji wojennych. Takie wypowiedzi są absurdalne i szkodliwe, zwłaszcza dzisiaj, w sytuacji, w której mamy wojnę tuż za naszą granicą a z terenów innego sąsiadującego państwa wysyła się na Ukrainę rakiety.

Kaczyński popełnił bardzo poważny błąd, które może krytycznie zaszkodzić naszym relacjom z Niemcami. Nie czas dzisiaj na konflikty. Jego zachowanie skomentował m.in. profesor Leszek Balcerowicz.

Reklamy

Ten staruszek, który demoluje nam kraj od 7 lat, wydziera się z łam WELT z żądaniami reparacji od Niemiec. Akurat jest wojna, a my mamy za mało wrogów. „Geniusz” – napisała Monika Mesuret. 

To, moim zdaniem, psychopata – skomentował ten wpis profesor Leszek Balcerowicz. Tak, raczej osoba obłąkana – dodał kolejny komentujący. Z pewnością dla nas Polaków byłoby dobrze gdyby go zamknąć w domu starców, wyizolowanego od społeczeństwa, będąc humanitarnym dałbym mu kota… I lepiej by nam się żyło – to jeszcze jeden komentarz. 

Zgodnie z definicją psychopata w rozumieniu psychologicznym jest osobą z zaburzoną osobowością, jednostką niedostosowaną społecznie, która nie respektuje ogólnie przyjętych norm, pozbawiona jest empatii, nie odczuwa lęku oraz odpowiedzialności za własne czyny. Psychopata jest impulsywny, porywczy, działa szybko, bez zastanowienia.