Budka mocno jedzie po rządzie. Te słowa zostaną z nami na długo!

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu posłowie zajmowali się rządowym projektem ustawy o przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę. A także służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

Reklamy

Podczas debaty głos zabrał Borys Budka, szef klubu Platformy Obywatelskiej. Wytknął PiS niesłychaną hipokryzję. Bo mimo werbalnego potępienia inwazji na Ukrainę, w niewielkim stopniu uderzono chociażby w majątki rosyjskich oligarchów.

– Przez 40 dni niestety nie zrobiliście nic, żeby skutecznie zablokować majątek rosyjskich oligarchów. Inne kraje potrafiły bardzo szybko zajmować wille, jachty, blokować akcje natomiast wy opowiadaliście o potrzebie zmian konstytucji, zwoływaliście spotkania u prezesa Rady Ministrów, a tymczasem rosyjscy oligarchowie wyprowadzali majątek do spółek i spółeczek na Cyprze i innych krajach – powiedział Budka.

– Kiedy trzeba było dokonać zamachu na amerykańską własność, na TVN wtedy potrafiliście to zrobić jednej nocy. Wtedy nie przeszkadzała wam konstytucja, wtedy nie przeszkadzały wam normy prawa międzynarodowego – Budka przypomniał niedawne działania PiS, o których partia Kaczyńskiego chciałaby jak najszybciej zapomnieć.

– Przecież to wy wprowadzaliście konfiskatę rozszerzoną, to wy wprowadzaliście takie ustawy. I co? I nic bo wy się zajmujecie tylko sobą. Dzisiaj przejawem największej hipokryzji jest to, że chcecie oddać część polskiego sektora paliwowego w ręce Węgrów czyli de facto ręce Putina. Dziś największą hipokryzją jest, to że jednym tchem potraficie jako wrogów Polski naszych sojuszników w Unii Europejskiej i Rosjan. Nie tędy droga – podsumował.