A to dobre! PiS sfałszował… listę przebojów radiowej Trójki

Lista przebojów radiowej Trójki, prowadzona od lat przez Marka Niedźwiedzkiego to jedna z legend polskiego radia. Program podpadł jednak PiS po tym, jak pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika „Mój ból jest lepszy niż twój”. Piosenkarz mocno skrytykował odwiedzenie przez Jarosława Kaczyńskiego grobu brata, w czasie gdy Polacy musieli siedzieć w domu ze względu na restrykcje pandemiczne.

Reklamy

Dało to pretekst związanym z PiS decydentom w Polskim Radiu do przeprowadzenia czystki wśród redakcji Trójki. W jej wyniku z dawnego zespołu nie pozostał praktycznie nikt. I stworzono coś w rodzaju reżimowej Trójki. Z dawnej stacji pozostała nazwa i logo i nic więcej.

Polacy nie dali się także nabrać na to, że kontrolowana przez PiS Trójka, to ta sama Trójka co zawsze. I stacja straciła słuchalność.

Teraz widać że akcja budowania łże-Trójki trwa w najlepsze. Bo na antenę wróciła słynna lista przebojów. Co wywołało masowe poruszenie wśród dziennikarzy i sympatyków dawnej Trójki.

– Poczynania obecnego kierownictwa Polskiego Radia i kierownictwa Trójki napawają mnie obrzydzeniem i nie mam ochoty mieć z tym żadnego kontaktu. To próba reanimacji kolejnego nieboszczyka, którego sami zabili. Niech sobie robią tę listę, ale mnie to nie interesuje – stwierdził Wojciech Mann.