Marek Sawicki pyta: skoro w listopadzie Morawiecki wiedział o inwazji Rosji na Ukrainę, to co ustalał z sojusznikami Putina?

już w listopadzie miał informację nt. możliwej inwazji Rosji na Ukrainę, a mimo to konfliktował nas z UE i z USA. Co ustalono na spotkaniu w Madrycie, gdzie uczestniczyli sojusznicy Władimira Putina? – pyta Marek Sawicki z PSL.

Ludowcy zwracają uwagę, skąd inąd słusznie, że PiS do momentu wybuchu wojny zachowywał się jak sojusznik Putina i spotykał się z jego najbliższymi sojusznikami w Europie: Orbanem, Salvinim czy Le Pen. Morawiecki do dzisiaj wspiera Le Pen w jej dążeniu do zdobycia fotela prezydenta Francji a więc wspiera rozpad UE.

Reklamy

Ludowcy podkreślają, że bezpieczeństwo Polski należy budować we współpracy z Unią i NATO, tymczasem PiS robi dokładnie odwrotnie. PSL krytykuje też brak efektów działań rządu PiS w sprawie embarga i rosyjskich majątków:

„W sprawie przejmowania majątków rosyjskich oligarchów rząd się stara jak może, a że niewiele może, to tylko się stara. Trzeba odejść od sprowadzania rosyjskiej ropy i gazu postawić na inwestycje w odnawialne źródła energii.” – powiedział Sawicki.