Rewelacje Macierewicza o Smoleńsku? To żerowania na tragedii

Jarosław Kaczyński, posiłkując się „ustaleniami” z okrytego już niesławą raportu Macierewicza stwierdził kategorycznie, że w Smoleńsku doszło do zamachu. I że jego celem jest postawienie sprawców przed sądem.

Reklamy

– Naszym celem jest postawienie wszystkich sprawców przed sądem; mówię to w 12. rocznicę zbrodni, zamachu – opowiadał lider PiS.

Te słowa, opierające się na fantazmatach Macierewicza, wywołały spore poruszenie. Kaczyński bowiem po raz kolejny sięga do dramatu, jaki rozegrał się w 2010 r. I raz jeszcze pokazuje, że chce katastrofę wykorzystać politycznie.

– Przez 12 lat nie było żadnych sygnałów, które mogłyby potwierdzić tezę o zamachu. Ona jest absolutnie w całości wymyślona i traktowana jako polityczny oręż dzisiaj przeciwko opozycji, z wykorzystaniem tych wszystkich instrumentów państwa, które dzisiaj widzimy – stwierdził w odpowiedzi Grzegorz Schetyna.

– To jest początek nowego etapu rozmowy o Smoleńsku, jeszcze więcej złych emocji, jeszcze więcej wojny polsko-polskiej w tej sprawie, jeszcze więcej podziałów między nami, jeszcze więcej żerowania na tej tragedii, która nas dotknęła – dodał.

Mocno skomentował także słowa Kaczyńskiego Donald Tusk.

– Minęła kolejna rocznica zamachu na prawdę, przyzwoitość i na jedność Polaków – napisał lider opozycji.