Opozycja powinna mieć plan jak uratować Polskę. Pierwszym krokiem jest zatrzymanie Kaczyńskiego

Kaczyński chce zniszczyć PO i Tuska bo tylko ta formacja dzieli go od scenariusza węgierskiego czyli władzy na zawsze – uważa Bartłomiej Sienkiewicz. Jest to prawdziwe i bardzo ważne stwierdzenie, bo dzisiaj rzeczywiście głównym konkurentem dla PiS jest PO, wspierane przez PSL oraz inne siły demokratyczne. 

Opozycja powinna dzisiaj pracować nad planem uratowania Polski z rąk szaleńca, jakim jest Jarosław Kaczyński. Czas przekonywania wyborców się skończył, dzisiaj sytuacja jest tak tragiczna, że władzę trzeba przejąć natychmiast. Polska zmierza wprost w przepaść, mając u władzy ludzi, którzy kolaborowali z przyjaciółmi Putina.

Reklamy

Kaczyński chce władzy do końca życia i gotów jest poświęcić, jak sam powiedział, wszystko – także przyszłość naszych dzieci i wnuków – aby to zrealizować.

Sienkiewicz ma więc racje, mówiąc o atakach na Donalda Tuska. Dzisiaj w Polsce powinny się znaleźć siły, które przejmą władzę i Kaczyńskiego, jako osobę działającą najbardziej na szkodę milionów Polek i Polaków, zatrzymają na czas długiego procesu. Prezes PiS powinien swoje ostatnie dni spędzać w więzieniu a nie w willi na Żoliborzu. Udowadnia to każdym dniem: od zniszczenia sądownictwa, zaostrzenia aborcji, pałowania kobiet, po absurdalne tezy o zamachu Smoleńskim a w tle rujnowanie obronności, gospodarki i edukacji.

I nie ma co analizować jego decyzji i działań, bo one są z gruntu złe. Należy całą tą politykę PiS zatrzymać i zakończyć, jest szkodliwa, przynosi tylko pogorszenie sytuacji.

Polskę można jeszcze uratować. I musimy to zrobić razem.