PiS wygrywa, ale przegrywa. Kolejny sondaż nie po myśli Kaczyńskiego

Z badania partyjnych sympatii Polaków, przeprowadzonych przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że PiS nie ma się już z czego cieszyć. Opublikowane dane pokazują, że czasy kiedy partia Kaczyńskiego dominowała w polskiej polityce należą już do przeszłości.

Reklamy

Co prawda na Zjednoczoną Prawicę (czyli PiS z partyjnymi przystawkami w rodzaju Solidarnej Polski), chce ciągle głosować 30 proc. badanych. Sęk jednak w tym, że taki wynik gwarantuje, że Kaczyński po raz trzeci nie utworzy już rządu. Będzie potrzebował koalicjanta. A tego już nie znajdzie.

Kolejne miejsce należy do Platformy Obywatelskiej, na która chce głosować 26,4 proc. respondentów. Zaś na trzeciej pozycji jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Deklaruje na nią oddanie głosu 9,1 proc. ankietowanych. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (8,5 proc.), Konfederacja (8,3 proc.) i PSL (6,6 proc.).

Gdyby te wyniki potwierdziły się w realnych wyborach, to PiS zdobyłoby 215 mandatów. Platforma Obywatelska zdobyłaby 132 posłów, Polska 2050 – 35. Dodatkowo Lewica miałaby 28 deputowanych, Konfederacja 31 a PSL 18.

Jakby nie liczyć, PiS nie ma szans na stworzenie własnego rządu. Trudno o lepsze wiadomości!