Nowa potężna afera w energetyce: 6 miliardów za wpadkę Sasina i jego ludzi w Tauronie . Ostrołęka przy tym to pikuś

„14 kwietnia doszło do próby synchronizacji (rzekomo zakończonej sukcesem) tego bloku z siecią energetyczną. KSE podaje dane każdej jednostki (moc z jaką pracuje) i te dane wydają się różnić od tych, które opublikował w komunikacie Tauron i Rafako. Tzn. nie osiągnęli nawet minimum technicznego” – ujawnia jeden z internautów.

„Warunkiem podpisania ugody o braku kar dla Rafako jest zmiana właścicielska. Od 5 miesięcy Rafako namiętnie szuka nowego inwestora, (właściwie to szuka go od roku, natomiast od 5 miesięcy robi to intensywniej). Najpierw miał być to Polimex-mostostal, no ale Rafako zrezygnowało z tej „pomocy”, – rzekomo była to wyłącznie pozorowana chęć przejęcia, a zależało im tylko na naprawie bloku.

Reklamy

Teraz nowym inwestorem ma być Sołowow. Jego warunki to m.in. ponowna synchronizacja bloku i ugoda z Tauronem. No ale przecież odpowiedzialność gwarancyjna dalej będzie ciążyć na Rafako i za ewentualne zobowiązania spółki (kary również), będzie odpowiadał nowy właściciel. Wychodzi na to, że PiS chce wprowadzić kogoś na minę – i wyr***hać Sołowowa. Tylko czy jest to możliwe? Skoro przypadkowi ludzie na forach internetowych potrafiły wykryć spisek? A może spisek nie istnieje? Tylko skąd rozbieżności w danych, które podaje Tauron i Rafako a KSE?

Udupienie Rafako w tym momencie byłoby dla Sasina bardzo prostą sprawą. Tylko w zasadzie zostaną wtedy z niedziałającą kupą złomu za ponad 6 mld. zł. i kolejna afera po Ostrołęce jeszcze w okoliczności zagrożeń energetycznych związanych z sytuacją na wschodzie? Doprowadzenie do upadłości Rafako i licytacja jego majątku na poczet kar za Jaworzno to nawet nie starczy na pokrycie kilku % strat. Nowy inwestor miałby większą zdolność finansową 😀

W każdym razie jest to sprawa dla KNF, prokuratury (choć mediacje między Tauronem a Rafako odbywały się z udziałem prokuratorii generalnej)? Sprawy chyba nie da się zamieść pod dywan, URE jest podpięty pod europejską platformę (i tutaj kolejne kary?)…?

I kolejna sprawa. Zawirowania na stanowisku prezesa Tauronu i sprzeczne informacje ze spółki (znowu KNF). Co doskonale pamiętam, kilka miesięcy temu czytałem wywiad z rzecznikiem właśnie Tauronu, który sugerował, że tego bloku NIE DA SIĘ NAPRAWIĆ!
Teraz 11 kwietnia przychodzi nowy prezes i pierdzi w wywiadach, że blok działa jak należy, chociaż w dniu synchronizacji KSE nie zarejestrowało nawet minimum technicznego?

Przecież tutaj wisi w powietrzu afera za ponad 6 mld. zł. która nawet nie dorasta do pięt budowania węglowej Ostrołęki. Dlaczego też skoro o awaryjności tego bloku wiadomo od dwóch lat, i o niezdolności finansowej Rafako do wzięcia za nią odpowiedzialności (finansowej również), to rok temu s.s.p. głosowały przeciw uproszczonemu układowi restrukturyzacyjnemu, jaki chciał zawrzeć przed sądem Rafako. Finalnie go zawarł.

No ale są to sprzeczne działania ze strony pisiorów. Oglądałem też komisje której przewodniczył Suski a dotyczyła przyznania (to było rok temu – szczegółów nie pamiętam), natomiast przekaz był jasny – kasy z ministerstwa dla Rafako nie będzie, układu nie będzie!, niczego nie będzie! A teraz liczą na co? Że przyjdzie Sołowow i wyłoży im ponad 6 miliardów? ” – pisze internauta.

Wygląda więc na to, po Ostrołęce mamy wielką aferę w PiS. Tym razem już nie za miliard a za sześć miliardów…

źródło: Wykop.pl