PILNE: PiS wprowadza przepisy, które umożliwią skazanie każdego za szpiegostwo!

Rząd PiS przygotował nowelizację kodeksu karnego w zakresie przestępstwa szpiegostwa. Ci, którzy pomagają obcym wywiadom, mają być surowiej karani. Problem w tym, że jak zwykle zostanie to wykorzystane przeciwko politycznym przeciwnikom.

W proponowanej zmianie prawnej znalazł się następujący zapis definiujący od nowa szpiegostwo:

Reklamy

Działalnością wywiadowczą jest czynność lub zespół czynności podejmowanych, choćby pośrednio, w interesie lub na rzecz obcego państwa, wywiadu lub zagranicznego podmiotu, polegających na pozyskiwaniu lub przekazywaniu wiadomości, których ujawnienie lub wykorzystanie może naruszyć interes państwa w zakresie ochrony niepodległości, integralności terytorialnej, bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, obronności, polityki zagranicznej, środowiska naturalnego, dziedzictwa kulturowego lub potencjału naukowego lub gospodarczego, lub na prowadzeniu innych działań naruszających interes państwa w tym zakresie.

Jest to tak sformułowane, że umożliwi postawienie zarzutu każdej osobie, która ma kontakty z osobami i podmiotami zagranicznymi. Z kolei „może naruszyć interes panstwa” absolutnie każda informacja.

Wyobraźmy sobie, że wyjeżdżam na konferencję naukową, w której biorą też udział Rosjanie. Konferencja dotyczy np. nowych odkryć medycyny. W trakcie referatu mówię, że polski rząd planuje zmienić przepisy, by móc zastosować konkretne rozwiązanie. Oznacza to, iż ujawniłem zagranicznemu podmiotowi plany polskiego rządu.

Albo inny przykład: ujawniłem w mediach aferę, w której występują funkcjonariusze/agenci służb specjalnych. Natychmiast zostaje to uznane za przekazywanie wrogiemu państwu (czyli Rosji) informacji o kulisach operacji naszych służb, za pośrednictwem mediów. I grozi mi dożywocie.

Śmiejecie się, ale tak to będzie wyglądało w praktyce. Nowe przepisy posłużą do prześladowania naukowców, lekarzy, dziennikarzy i wszystkich innych, których władza PiS uzna za koniecznych do prześladowania.

źródło: Wykop.pl