Tak państwowe firmy paliwowe zarabiają na Polakach. Zysk LOTOSu wyższy o 245%

Lotos podał szacunkowe wyniki finansowe grupy kapitałowej za I kwartał. W tym czasie gdański koncern wypracował 10,97 mld zł przychodów i 1,22 mld zł zysku netto. W ujęciu rok do roku sprzedaż zwyżkowała o 87,1 proc., a czysty zarobek o 245,3 proc – informuje serwis Parkiet. To może oznaczać, że  kieszeni Polaków wyparował kolejny miliard złotych.

Zarabianie i zyski nie są niczym złym. Ale gigantyczne zyski i wielkie marże potężnych korporacji już tak. LOTOS najwyraźniej w ogóle nie przejmuje się tym, że Polacy są coraz biedniejsi. Ceny na stacjach poszły w górę, podobnie jak zyski koncernu.

Reklamy

Pieniądze, które Polacy płacą za paliwo to cena za rządy PiS. Rządy kłamców, oszustwo, ekonomicznych ignorantów. Płacimy dużo za dużo. Skąd zyski LOTOSu? Tani zakup paliw z Rosji i droga sprzedaż Polakom. Tak to dzisiaj wygląda.

Gdyby użyć pisowskiego języka do opisu tej rzeczywistości, to należałoby napisać, że Polacy są po prostu bezczelnie okradani.

A gdzie idą ogromne pieniądze, które zarabia LOTOS? Do zarządów i do budżetu państwa, na poronione i chore pomysły Kaczyńskiego. A płacimy za to wszyscy słony rachunek na stacji benzynowej.