Ziobro buduje karierę na szkodzeniu Polsce. Jego ostatni pomysł to prawdziwa katastrofa

Kierowana twardą ręką przez Zbigniewa Ziobrę Solidarna Polska postanowiła przypomnieć o swoim istnieniu. I to w najbardziej niedorzeczny, szkodliwy sposób w jaki tylko można. Zaproponowała bowiem… aby nasz kraj nie płacił składki członkowskiej do Unii Europejskiej.

Reklamy

– Solidarna Polska w czasie najbliższego posiedzenia Rady Ministrów zaproponuje zawieszenie składki płaconej przez Polskę do Unii Europejskiej. Po dwóch miesiącach wojny, KE nie przekazała nawet jednego euro. Unia bezradności i hipokryzji – napisał na Twitterze Michał Wójcik z SP. Będący także ministrem w Kancelarii Premiera.

– Środowisko Solidarnej Polski generalnie zgłasza pomysły niezwykle szkodliwe dla Polski. Robią wyliczenia, że jesteśmy płatnikiem netto, chcieliby wyeksportować liberum veto, czyli zablokować Radę Europejską, a teraz składka – skomentował pomysły SP europoseł Janusz Lewandowski z PO.

– Członkowie Solidarnej Polski nie rozumieją, że członkostwo w UE i uczestnictwo w budżecie po stronie dochodów ze składek są nierozłączne – dodał.