Czy leci z nami pilot? Morawiecki twierdzi, że inflacja nie jest polskim problemem!

Mateusz Morawiecki przyzwyczaił nas już do rozmaitych, często niedorzecznych opinii. Teraz jednak przebił sam siebie. Oświadczył bowiem, że inflacja… nie jest polskim problemem.

Reklamy

– Inflacja nie była i nie jest tylko polskim problemem; inflacja to realny problem w wymiarze globalnym. I z tym wyzwaniem trzeba się zmierzyć – stwierdził szef rządu.

– Wojna wywróciła architekturę bezpieczeństwa i gospodarczą w Europie. Wszystkim, którzy twierdzą, że wojna nie ma nic do inflacji, zwracam uwagę, że przygotowania do wojny rozpoczęły się dużo wcześniej – dodał premier. Wracając przy tym do swojej koncepcji putinflacji, zgodnie krytykowanej zresztą przez ekonomistów.

Po tej tyradzie, Morawiecki mimochodem przyznał, że Polacy mogą naprawdę mieć problem z inflacją. Która – nie wolno nam o tym zapomnieć – rozpętał jego własny rząd. – w przypadku rodzin, w których duża część pensji idzie na zakupy spożywcze i na rachunki związane z mieszkaniem, wzrost cen podstawowych produktów może utrudnić dopięcie domowego budżetu zauważył premier. Licząc zapewne, że akurat na te słowa nikt nie zwróci uwagi.