Wirtualna Polska przedstawiła sondaż, z którego wynika, że partie PO, PSL, Lewica i Polska 2050 miałyby razem w Sejmie 247 głosów, natomiast PiS zaledwie 211. Do parlamentu nie weszłaby Konfederacja, którą PiS ostatnio ostro atakuje.

Chociaż w badaniu United Survey dla WP partia Kaczyńskiego ma rzekomo 36%, to jednak koalicja partii prodemokratycznych i opozycyjnych, tj PSL, PO, Lewicy i Polski 2050 razem byłyby skuteczną przeciwwagą dla PiS i mogłyby liczyć na aż 247 głosów, w stosunku do 211 głosów PiS.

Reklamy

Kaczyński straci władzę w każdym scenariuszu. Chyba, że będzie próbował sfałszować wybory, metodami jakie znamy z wyborów prezydenckich – np. dziwne sytuacje w Domach Pomocy Społecznej. Utraty władzy panicznie się boi, wie jakie to nieprzyjemne uczucie stracić wszystko.

Tymczasem opozycja ustami m.in. Donalda Tuska zapowiada surowe rozliczenie PiS za wszystkie afery.

Według naszych źródeł Kaczyński spróbuje zmontować fasadową partię na czas wyborów, która mogłaby pełnić rolę odciągacza wyborców od PSL i Hołowni.

źródło: Wirtualna Polska

 

Poprzedni artykułSeria porażek PiS a to dopiero poniedziałek. Kaczyński pozywa Tuska, Przyłębska “odtajni” oświadczenie?!
Następny artykułZa ile naprawdę kupiła dom Przyłębska? Czy chciała coś ukryć?