Paliwo znowu pójdzie w górę! Szykuje się gigantyczna podwyżka, nawet 10 zł za litr!

Daniel Obajtek nie pomoże. Paliwa idą w górę i będzie kolejna podwyżka, jeszcze w tym tygodniu. Najpierw o kilkanaście groszy a później o blisko złotówkę – prognozują eksperci. Z jakiego powodu? Nieodpowiedzialna a wręcz głupia polityka gospodarcza Jarosława Kaczyńskiego doprowadziła do gwałtownego wzrostu inflacji. Jednocześnie drożeje ropa. Orlen i LOTOS odnotują kolejne gigantyczne zyski a Polacy odczują boleśnie mniej pieniędzy w swoich kieszeniach.

Dla kierowców jest to prawdziwa tragedia. Ceny rosną jak szalone, ale nie rosną wynagrodzenia. W efekcie jesteśmy biedniejsi a nasze pieniądze, które ewentualnie mieliśmy na kontach, tracą bardzo szybko na wartości.

Reklamy

Paliwo będzie drożeć przez najbliższe miesiące do poziomu niewyobrażalnego. Wcale nie jest wykluczone, że będzie to ponad 10 zł za litr. Dlaczego? Niektórzy twierdzą, że przez problemy budżetu: w budżecie państwa nie ma pieniędzy, Morawiecki musi jakoś zrekompensować sobie utratę wpływów z powodu kryzysu. Obciąży więc kierowców a podatek będzie ukryty w cenie paliwa.

Ile w tym racji, nie wiadomo. Jedno jest pewne: podwyżki cen paliw tuż.