Niedziele wolne od lotów. Nowy pomysł dla PiS

Nie ustają komentarze bo wielkiej kompromitacji Marcina Horały i Mateusza Morawieckiego. Wstrzymanie lotów nad Polską z powodu odejścia z pracy kontrolerów ruchu lotniczego to jedna z największych porażek tego rządu. Odbywa się w momencie konfliktu nad Ukrainą co musi budzić pytania o sabotaż bezpieczeństwa naszego kraju ze strony polityków układu władzy i działanie na korzyść Rosji. Ale jest jeszcze jeden aspekt. Nazwijmy go humorystycznym.

Otóż  pojawiła się propozycja, aby PiS projekt ustawy o niedzielach wolnych od lotów. To nowy bardzo dobry pomysł dla układu władzy, który świetnie wpisze się w oczekiwania ich wyborców, którzy jak prezes nienawidzą samolotów albo się ich panicznie boją.

Reklamy

Wyobraźcie sobie z jaką dumą Marcin Horała i Mateusz Morawiecki mogliby wypowiadać się na konferencji prasowej, na której podkreślaliby zalety nowej ustawy. 100% bezpieczeństwo w niedzielę, bo ustawa oczywiście zwiększy bezpieczeństwo pasażerów. Będą mogli mówić o tym, że udało im się uzyskać sukces związany ze zwiększeniem obsady kontrolerów w niedzielę, bo żadnego nie będzie potrzeba. Powiedzą też, że Polacy oczekują aby siedzieć w domu a nie gdzieś latać.

Coś pięknego! Polityczne złoto panie premierze. Niech pan ogłasza, jak najszybciej. Pana pryncypał, podstarzały dyktatorek z Żoliborza na pewno klepnie, bo nie zna świata i nigdzie nie lata. Nawet Zbyszek Ziobro zyska na tej ustawie. I na pewno poprze!

Wspaniały pomysł! Realizujcie jak najszybciej. Jutro Sejm, zdążycie napisać.