Powrót PRL pełną gębą. Papier toaletowy na wagę złota!

Często porównuje się rządy PiS w Polsce do dekady Edwarda Gierka w Polsce Ludowej. Czy PiS zapewnił nam choć kilka lat prosperity, jak zrobił to Gierek, to można wątpić. Podobnie jednak jak i wtedy mamy już monstrualne długi. I… papier toaletowy jest naprawdę na wagę złota.

Reklamy

Wszystko oczywiście przez spadek wartości złotówki. Dlatego rosną drastycznie ceny papieru, w tym papieru toaletowego. Z branżowych statystyk wynika, że cena ręczników papierowych wzrosła o 27 proc., a papieru toaletowego aż o… 50 proc.!

– Pracuję w tej branży od 25 lat i takiego wzrostu kosztów podstawowych surowców i energii na przestrzeni jednego roku nie pamiętam – komentuje Aneta Muskała, prezes Stowarzyszenia Papierników Polskich. – W ostatnim półroczu dorobiliśmy się w Polsce najdroższego drewna w Europie. Wcześniej nasza pozycja kosztowa była konkurencyjna. Lasy Państwowe jesienią jednak negatywnie zaskoczyły przemysł drzewny, zmieniając znacząco zasady sprzedaży, w wyniku czego ceny drewna poszybowały do góry o kilkadziesiąt procent – dodaje Muskała.

Być może dlatego, jeśli już niedługo spostrzeżemy na ulicy jegomościa z rolką papierów toaletowego westchniemy z zazdrością: Temu to się powodzi!