Wojenna klęska Kaczyńskiego. Notowania szefa PiS szorują po dnie

Jarosław Kaczyński zaliczył właśnie kolejną przegraną. I to bardzo upokarzającą, bo z Andrzejem Dudą. Politykiem, którego Kaczyński uważał (i zapewne nadal tak jest) za bezwolną pacynkę. Całkowicie posłuszną poleceniom płynącym z Nowogrodzkiej.

Reklamy

Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika właśnie, że Polacy bardzo źle oceniają działania Kaczyńskiego w obliczu wojny na Ukrainie. Co ciekawe, lider PiS jest jedynym politykiem obozu rządowego, którego notowania w ostatnim czasie dramatycznie poleciały w dół.

Z badania wynika, że aż 50,5 proc. respondentów zdecydowanie negatywnie ocenia działania Kaczyńskiego. Przeciwnego zdania jest zaledwie 39,6 proc. badanych. Zapewne powodem takiej oceny jest nieprzemyślana koncepcja szefa Zjednoczonej Prawicy, zakładająca „misję pokojową NATO” na Ukrainie. Mogłoby to się skończyć wciągnięciem Polski w ten konflikt.

Dla porównania aż 76,3 proc. badanych pozytywnie ocenia rolę odgrywaną przez Andrzeja Dudę. Sporo mniej, ale wraz 55 proc. badanych dobrze ocenia także działania Mateusza Morawieckiego. Nawet Mariusz Błaszczak i mało znany szef MSZ Zbigniew Rau „zasłużyli” na podobny wynik.

A ich nieformalny zwierzchnik jest na szarym końcu. Ależ go musi to boleć!