Złowieszcze słowa Morawieckiego sprzed kilku tygodni: „Jest inna przyszłość dla Europy”

W kontekście ujawnienia informacji o tym, że Putin powiedział Orbanowi o planowanej inwazji na Ukrainę w zupełnie nowym świetle widzimy dzisiaj złowieszcze słowa Mateusza Morawieckiego, które wygłosił po spotkaniu z politycznymi sojusznikami Putina w Madrycie. „Pokazaliśmy, że jest inna przyszłość dla Europy” – mówił Morawiecki.

Chyba powiedział o słowo za dużo. Jeśli Orban rozmawiał z nim i z Kaczyńskim o tym, że Putin poinformował go o inwazji na Ukrainę i zaproponował przejęcie części południowo-zachodniej Ukrainy, to Morawiecki wiedział dużo więcej niż wtedy się wydawało opinii publicznej. Czy właśnie wtedy powstał plan by PiS skorzystał na owych zmianach terytorialnych.

Reklamy

Udział Morawieckiego w tym swojego rodzaju spisku przeciw Europie wydaje się być dzisiaj oczywisty. Kolaboracja PiS z wrogami Zachodu, z partiami jawnie lub pośrednio wspieranymi przez Putina, jest oczywista i bardzo szkodliwa dla naszego kraju.

Kaczyński najwyraźniej chciał, by nasz kraj trafił we wschodnią strefę wpływów…

Owa inna przyszłość dla Europy, o której mówił Morawiecki, to złowieszcza brunatna kolaboracja z Putinem i jego sługusami z Węgier. Dramat dla Polaków i dla całej Europy. Na szczęście plan nie wyszedł a Kaczyński nie może dzisiaj grać antyukraińską kartą, bo społeczeństwo już pokazało co o tym myśli, przyjmując miliony gości z Ukrainy w Polsce.