PSL apeluje do wyborców PiS: jesteście zmęczeni tą władzą? Mamy dla was propozycję

Zwracamy się do wyborców PiS, którzy są zmęczeni nieudolną władzą i widzą ten skok na kasę i kolesiostwo, które rozlało się po Polsce za rządów PiS – mówił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Ludowcy są w stanie zatrzymać skok inflacji i zachować bezpieczeństwo socjalne.

Działania prezesa NBP i premiera Morawieckiego dotyczące walki z inflacją okazały się nieskuteczne. Są nieprzygotowani, nieudolni i niekompetentni. Premier dziś powinien wymóc na państwowych bankach zrezygnowanie z pobierania marży od kredytów – dodał Kosiniak-Kamysz. 

Reklamy

Ludowcy chcą, aby podjąć pilne działania zabezpieczające Polaków przed wysoką inflacją. To przede wszystkim wielka reforma prawa, które musi być stabilne, obniżenie podatków i obniżenie cen nośników energii: benzyny, oleju napędowego, prądu i gazu. To między innymi te wysokie ceny napędzają inflację.

Ludowcy chcą również zabezpieczyć obecność Polski w Unii Europejskiej. Ma to pozwolić na niezakłócony transfer środków, tak bardzo potrzebnych dzisiaj Polakom.

Ci, którzy niszczą jedność w Polsce, chcą wyprowadzić Polskę z Unię Europejską i niszczą solidarność europejską są w Solidarnej Polsce, partii Ziobry. Trzeba przyjąć ustawę prezydenta likwidującą Izbę Dyscyplinarną z naszymi poprawkami i odblokować środki z KPO – podsumował Kosiniak-Kamysz.