Jest wniosek o skrócenie kadencji Sejmu. Ludowcy mówią sprawdzam

Ludowcy chcą skrócenia kadencji Sejmu. Powodem ma być utrata poparcia społecznego przez PiS oraz sytuacja gospodarcza w kraju a także zagrożenie bezpieczeństwa Polski w związku z sytuacją na Ukrainie.

Każda partia opozycyjna powinna być gotowa do przejęcia władzy w każdym momencie. PSL jako jedyne ugrupowanie mówi wprost: sprawdzam. Zgłosiliśmy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu. PiS jednak woli trwać przy władzy za wszelką cenę – powiedział Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL.

Reklamy

Ludowcy zamierzają więc zakończyć istnienie PiS i chcą pozbawić Kaczyńskiego władzy. Uważają, że nie ma on faktycznego ani moralnego prawa dalej rządzić. Przypominają, że przed inwazją Rosji na Ukrainę rząd PiS kolaborował z politycznymi sojusznikami Putina, takimi jak Orban, Salvini czy Le Pen a rząd Morawieckiego wprost ingerował w wybory m.in. we Francji, popierając sojuszniczkę Putina.

PSL uważa, że PiS doprowadził do drastycznego wzrostu kosztów życia w Polsce i musi ponieść pełną odpowiedzialność za swoje czyny na niekorzyść Polaków.