Ostatnia książka Kaczyńskiego: Mein Krach

Wielki upadek i gospodarcza katastrofa czyli Mein Krach, to najnowsza – chociaż wymyślona – książka Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS, gdyby był w stanie, napisałby by w niej szczerze, że nic w życiu mu nie wyszło a jedyny program PiS, jaki realizowano to Polska w Ruinie. W tej wyimaginowanej książce moglibyśmy poczytać o podsłuchiwaniu opozycji, aferach PiS oraz o przyczynach intelektualnej niezdolności Kaczyńskiego do działania.

Reklamy

Ten ostatni wątek jest zresztą niezwykle ciekawy. Kaczyński musi dużo myśleć o swoich ograniczeniach, bo często do nich wraca w swoich przemówieniach, używając przy tym przeintelektualizowanych sformułowań, które mają oddzielić go od tłumu wyborców.

Styl przywództwa Kaczyńskiego, tępy, prymitywny, nieskuteczny. Styl ubierania – podobny. Styl działania – spać do południa. To mogłoby się również zawrzeć w książce Mein Krach.

Kaczyński jest słabym prezesem, tragicznym wicepremierem ds. bezpieczeństwa a z całą pewnością jest kiepskim politykiem. I gdyby nie jest zakusy na niszczenie demokracji oraz do skłonność despotyzmu i tyranii to już dawno by go nie było.