Ściąga dla marnych doradców Kaczyńskiego: przedstawcie inflację jako coś pozytywnego

Tragiczna sytuacja w gospodarce oraz inflacja zmierzająca do 70%? Nic nie szkodzi – mamy dla rządowych i partyjnych doradców kilka ciekawych strategii wyjścia z tego problemu:

„- Dzięki inflacji ludzie ograniczają używki, bo wolą kupować towary pierwszej potrzeby, jak np. żywność, czy środki higieny.

Reklamy

– Inflacja sprawia, że ludzie ograniczają podróże samochodem. To przekłada się na zmniejszenie liczby pijanych kierowców, a także wypadków – szczególnie takich z udziałem niewinnych dzieci.

– Ludzie wolą jeździć ze sobą, co sprawia, że ogranicza się w ten sposób zanieczyszczenie środowiska. Można również rzec, że koszta takiej podróży są nawet niższe niż przed inflacją, a dodatkowo taka podróż solidaryzuje ludzi.

– Wiele osób rezygnuje z samochodu na rzecz utrzymania domowego budżetu. To sprawia, że zwalniają się miejsca parkingowe, a ulice nie są aż tak zakorkowane.

– Wyższe ceny to również większa ilość pieniędzy, która popłynie do państwowego budżetu” – napisał jeden z internautów portalu Wykop.pl

Trafne!