Patryk Jaki próbował uderzyć w Tuska. Tylko coś mu nie wyszło

Politycy Zjednoczonej Prawicy nie ustają w staraniach by atakować Tuska. Zupełnie tak, jakby od tego kto mocniej i brutalniej potraktuje lidera opozycji zależało ich miejsce na listach wyborczych PiS. Kto wie, może zresztą tak jest?

Reklamy

Tylko w ten sposób można tłumaczyć niedorzeczności, jakie o Tusku opowiadał Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Jego zdaniem lider PO „chciałby dokładnie tak jak Niemcy. Platforma Obywatelska to jest taka niemiecka spółka-córka w Polsce”.

– Zachód po prostu nie chce silnej Polski. Oni uważają, że w Europie powinni się podzielić wpływami Niemcy i Francuzi, którzy będą odpowiadali za całą Unię Europejską razem z Rosją – opowiadał Jaki na antenie Polsat News.

– Tusk chciałby dokładnie tak jak Niemcy, Platforma Obywatelska to jest taka niemiecka spółka-córka w Polsce (…), a Niemcy nie chcą całkowitej porażki Rosji, bo to relatywnie osłabi ich strategiczne interesy, Polityka, w którą wpisywał się Donald Tusk, osłabiała Polskę. On oczywiście bardzo nie lubi Solidarnej Polski, bo SP moim zdaniem mu to bardzo celnie wypomina i wypomina mu też to, że bierze udział w nagonce praworządnościowej na Polskę – perorował Jaki.

Najwyraźniej nie przyszło mu do głowy, że Tusk może chcieć Polski mocno osadzonej w strukturach Zachodu. A dzięki temu całkowicie bezpiecznej.