Państwowymi firmami rządzą miernoty. Ale to daje PiS siłę

Leszek Balcerowicz zwraca uwagę, że partia Kaczyńskiego czerpie swoją siłę z kontrolowania państwowych spółek. Odpaństwowienie gospodarki jest więc niezbędne do tego, by Polska zaczęła wreszcie normalnie funkcjonować. Po latach chaosu spowodowanego przez Kaczyńskiego i otaczający go dwór.

Reklamy

– Własność państwowa daje politykom władzę nad firmami, a to wykorzystują najgorsi dla finansowania partyjnych kampanii i rozdawania posad. Zob. PiS! Odpaństwowienie gospodarki jest więc konieczne nie tylko dla rozwoju ale i i dla ochrony demokracji przed najgorszymi politykami – pisze Balcerowicz.

Jak zauważa ekonomista, tak znaczący udział państwa w gospodarce, jaki ma miejsce w dzisiejszej Polsce sprzyja karierom miernot. O ile oczywiście mają w kieszeni legitymację PiS. Najlepiej z jak najdłuższym stażem.

– W państwie i gospodarce putinowskiej Rosji awansują lojalni, a nie kompetentni.”. A.Guriew, wybitny rosyjski ekonomista na emigracji w Paryżu. LB: A pod rządami Kaczyńskiego- Ziobry? – zauważa Leszek Balcerowicz.