Wyborów nie będzie?! Donald Tusk: PiS może przegłosować w Sejmie każdą machlojkę

Zamach na wolność.

„Tak długo, jak PiS ma przewagę w Sejmie i może przegłosować każdą machlojkę dotyczącą ordynacji wyborczej czy terminów, musimy być przygotowani na każdy scenariusz” – skomentował doniesienia nt. możliwego przesunięcia wyborów samorządowych Donald Tusk.

Reklamy

Przypomnijmy, jak ujawniła „Gazeta Wyborcza” PiS planuje przenieść wybory samorządowe o rok, tak by odbyłyby się one już po wyborach parlamentarnych. Odpowiednie przepisy ma przygotować MSWiA.

PiS od lat wypada bowiem słabiej w wyborach samorządowych niż parlamentarnych. Dlatego boi się, że po przegranych wyborach samorządowych, wynik wyborów parlamentarnych byłby jeszcze gorszy.

„Jak robią sto okręgów, to ja na pewno w Platformie Obywatelskiej będę gotowy do stu okręgów w ciągu tygodnia. Na pewno nie przestraszymy się żadnej zmiany ordynacji” – zapewnił Tusk.

Zdaniem lidera PO, nie ma żadnego uzasadnienia, by przesunąć wybory samorządowe.

„Rozumiem, żeby nie były jednego dnia, bo to bardzo trudne zorganizować tego samego dnia parlamentarne i samorządowe, nie ma powodu, ale żeby wydłużać to o jakieś ileś tam miesięcy, też nie ma żadnego powodu” – wskazał Tusk.