Polacy boją się żyć w państwie PiS [SONDAŻ]

Poruszające badanie.

Aż 63 proc. Polaków jest zdania, że sprawy w naszym kraju zmierzają w złym kierunku – wynika z najnowszego sondażu Kantar. 68 proc. badanych ocenia, że gospodarka Polski jest w stanie kryzysu.

Reklamy

„Polacy nieco gorzej niż w kwietniu oceniają przede wszystkim wskaźniki powiązane z gospodarką. Spadki te powiązane są z rosnącymi poziomami inflacji oraz stóp procentowych” – wskazuje ekspertka Kantar Public Anna Trząsalska.

36 proc. ankietowanych jest zdania, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia w kraju nie zmienią się.

60 proc. badanych uważa, że w naszym kraju bez większych problemów można znaleźć pracę, przy czym 54 proc. jest zdania, że pracę można znaleźć, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało, a 6 proc. ocenia, że można bez większych kłopotów znaleźć dobrą pracę. 27 proc. badanych pesymistycznie patrzy na rynek pracy.

Badanie przeprowadzono w dniach 13-18 maja 2022 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 mieszkańców Polski, w wieku 15 lat i więcej. Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI); realizacja terenowa badania została wykonana przez Research Collective na zlecenie Kantar Public.