[Counter-Box id="1"]

Dobijanie mediów.

Kupiony przez państwowe spółki – w tym Orlen – Ruch wysyła wydawcom lokalnym maile z informacjami o wypowiedzeniu umowy na dystrybucję gazet.

Reklamy

– Wydawcy lokalni już teraz pracują na granicy swoich możliwości – ostrzega Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Następne wypowiedzenia mają w najbliższych dniach trafiać do kolejnych wydawców.

Tylko w wtorek Ruch wypowiedział umowę dystrybucji sześciu gazetom lokalnym – maile z taką wiadomością odebrały “Gazeta Radomszczańska”, “Tygodnik Starachowicki”, “Tygodnik Konecki”, “Tygodnik Skarżycki”, “Nowiny Raciborskie” i “Nowiny Wodzisławskie”. Wypowiedzenia dotarły do wydawców mailem.

Andrzej Andrysiak, wydawca “Gazety Radomszczańskiej”, tłumaczy, że jeszcze w kwietniu wydawcy otrzymali zawiadomienia o tym, że Ruch chce wprowadzić dodatkową opłatę w wysokości 15-20 groszy za każdy egzemplarz gazety wprowadzony do sprzedaży. Większość wydawców nie odpowiedziała na te pisma, uznając, że to propozycja niepoważna – taka opłata, czyli wprost podwyżka kosztów dystrybucji, byłaby dla wydawców zabójcza.

Źródło: Press

Poprzedni artykułZiobro nasłał prokuratora na gejów. PiS ich ściga, bo wzięli ślub w Portugalii
Następny artykułKto stoi za trollami PiS i Solidarnej Polski z sieci?