[Counter-Box id="1"]

Niskie zarobki i zniszczenie etosu zawodu nauczyciela przez PiS są najczęściej podawanymi powodami odejścia z zawodu. Szkoły zaczynają mieć bardzo poważne problemy z zapewnieniem obsady i próbują ratować się ściąganiem emerytów. Ale ci nie chcą wracać do ciężkiej pracy.

Polska szkoła się rozpada. Sytuacja jest tragiczna, bo dzieci i młodzież po długich przerwach spowodowanych lockdownem nie są w stanie wdrożyć się w normalny system, mnożą się choroby i depresja. Podobnie jest u nauczycieli, chociaż tu powód jest inny: PiS zrobiło wszystko aby zniszczyć etos pracy nauczyciela. Do tego marne zarobki i mamy przepis na kryzys.

Reklamy

Według badań prowadzonych przez związki zawodowej, odejście ze szkół rozważa 50% młodych nauczycieli i 20% tych pracujących dłużej. Siedzenie w szkole się nie opłaca – w obliczu rosnących cen, drożyzny oraz inflacji dużo więcej pieniędzy przynosi praca, która nie wymaga żadnych kwalifikacji. Więcej od nauczyciela potrafi zarabiać woźna czy sprzątaczka. A to już obraz kompletnego upadku systemu szkolnego, rozwalonego przez Zalewską, dobitego przez Piontkowskiego i ideologizowanego przez Czarnka.

PiS na edukację nie ma żadnego pomysłu. Chciałby tylko więcej krzyżów i religii. Ale to nie zmieni sytuacji. Bóg najwyraźniej partii Kaczyńskiego nie sprzyja.

Poprzedni artykułPiS podwyższa podatki w połowie roku: 12%+9%=21%! Złodziejstwo!
Następny artykułJaka ta władza jest żenująca i śmieszna