Każdy ma swoją cenę. Krytyczka PiS wchodzi do rządu PiS

Wstyd i hańba.

Do rządu PiS ma wejść Agnieszka Ścigaj, przewodnicząca koła poselskiego Polskie Sprawy, która w ostatnim czasie krytykowała Prawo i Sprawiedliwość.

Reklamy

– Będzie jeszcze w środę dobra wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy, jeśli chodzi o stabilność rządową i parlamentarną. W ciągu dnia się pewne rzeczy okażą, na razie bez szczegółów – mówił w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller.

Decyzję potwierdził na konferencji prasowej w Raszynie Mateusz Morawiecki.

– Doszliśmy do porozumienia z kołem poselskim Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu, aby zajmowała się tą tematyką, na której się świetnie zna, na której się koncentruje od wielu lat – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Co ciekawe, kilka miesięcy temu Agnieszka Ścigaj krytykowała PiS. Pod koniec stycznia posłanka chciała zobaczyć, jak będzie przebiegać dyskusja ws. wniosku o odebranie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi. Nie została jednak wpuszczona.

– Mam złość, że państwo tak wygląda, a podstawowe prawa demokratyczne, takie jak to, że parlamentarzysta przed podjęciem decyzji w głosowaniu ma prawo wysłuchać i uczestniczyć w dyskusji dotyczącej tego, nad czym ma głosować, zostało nam odebrane – oburzała się w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

– NIK to jest w tym momencie instytucja naprawdę niezależna. Bardzo mocno kibicuje panu prezesowi, on przecież został wybrany głosami PiS. Teraz bardzo śmiesznie wręcz to wygląda, gdy to samo ugrupowanie polityczne, tylko dlatego, że NIK wykonuje zgodnie ze swoimi zadaniami swoje obowiązki, nagle chce się pozbyć prezesa – dodała.

Źródło: NaTemat