Ziobro znaczy mniej niż zero? „20 posłów ma tylko na papierze”

Zero zdziwienia.

– Solidarna Polska nie będzie mogła tak bardzo pokazywać pazurków, jakby chciała. PiS buduje sobie nadwyżkę po to, żeby Ziobro nie mógł harcować – przekonuje Jan Strzeżek, rzecznik Porozumienia.

Reklamy

PiS pozyskuje obecnie posłów niezrzeszonych, aby uniezależnić się od Zbigniewa Ziobry. Zdaniem byłych posłów Zjednoczonej Prawicy w siedzibie PiS od dawna przygotowywany jest plan pozbycia się Ziobry z rządu i rozbicia Solidarnej Polski tak, jak to w przeszłości stało się z partią Gowina.

– Gdyby Jarosław Kaczyński mógł, to już teraz Ziobry nie byłoby w rządzie. Prezes PiS nie jest człowiekiem, który lubi dzielić się władzą. Z miesiąca na miesiąc Nowogrodzka będzie intensyfikować działania osłabiające Ziobrę – poseł Porozumienia.

– PiS przygotowuje rozbicie Ziobry od dłuższego czasu. Wystarczy spojrzeć, która posłanka ma zatrudnionego męża na dyrektorskim stanowisku w SSP, który poseł opowiada w mediach, że jest „patriotą Zjednoczonej Prawicy”, a który wiceminister opowiada, że nieważne co by się stało, to on rządu nie opuści. Ziobro 20 posłów ma tylko na papierze – dodaje Strzeżek.

Źródło: Radio Zet