Te słowa powinny zostać zapamiętane na długo. „Jarosław Kaczyński po prostu kłamie”

Można się śmiać z nieco operetkowego Porozumienia Jarosława Gowina. Polityków tej partii warto jednak posłuchać. Bo chociaż słusznie znajdują się dziś na marginesie polskiej polityki, to jak mało kto znają Kaczyńskiego. I z chęcią zdradzają sekrety Zjednoczonej Prawicy.

Reklamy

Jarosław Kaczyński ze swojej strony próbuje przerzucić na Gowina odpowiedzialność za katastrofalny Polski Ład. – Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym. Gdzie dziś jest Gowin, to państwo wiecie – opowiadał Kaczyński w wywiadzie dla „Polska Times”.

Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

– Mam wrażenie, że to pokazuje, że Jarosław Kaczyński otoczył się absolutnie poddanymi mu muminkami, które będą mu mówiły absolutnie wszystko, co on chce. Tylko im bardziej tak mówią, tym mniej ma to jakikolwiek związek z prawdą – powiedział poseł Porozumienia Jan Strzeżek w rozmowie z portalem NaTemat.pl.

– Jarosław Kaczyński wierzy, że jest w stanie powiedzieć absolutnie wszystko. A cytując Jacka Kurskiego, ciemny lud wszystko kupi. Tylko że wbrew temu, co myśli Jarosław Kaczyński i jego akolici, ludzie nie są głupi i widzą, że po prostu kłamie. Nikt racjonalny w to nie uwierzy – słusznie zauważył Strzeżek.