Ziobro znowu atakuje PiS. Solidarna Polska zbiera podpisy pod ustawą, której nie chciał Kaczyński

„Ateiści mają ograniczony świat”.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry powróciła do projektu ustawy zaostrzenia przepisów ws. obrazy uczuć religijnych. Ustawę w Sejmie blokował PiS, więc partia Zbigniewa Ziobry chce ją złożyć jako projekt obywatelski.

Reklamy

– Ateiści mają ograniczony według nas świat. Nie mają relacji z Panem Bogiem, co uważam, że ich absolutnie zuboża – tak do projektu przekonywała posłanka Maria Kurowska.

Na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro zapowiedzieli złożenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianach w kodeksie karnym, który zdaniem solidarnej Polski ma rozszerzać ochrony wolności sumienia i wyznania.

Projekt przewiduje zaostrzenia przepisów ws. obrazy uczuć religijnych. Zaistnienie tego rodzaju przestępstwa ma już nie zależeć od obrazy uczuć konkretnych wiernych, jak jest teraz, a wynikać np. z publicznego wyszydzania kościoła lub jego dogmatów czy ze znieważenia przedmiotów czci religijnej. Ponadto osobie, która zakłóca nabożeństwo, nie trzeba będzie już udowadniać, że czyniła to „złośliwie”.

Posłowie Ziobry chcą też wprowadzić przepis, który ma zapobiegać rzekomym przypadkom szykanowania i nękania osób wyznających i głoszących religię. W tym celu do kodeksu karnego ma zostać wprowadzony specjalny kontratypu, czyli okoliczność wyłączająca bezprawność czynu.

„Nie popełnia przestępstwa, kto wyraża przekonania religijne, ocenę, opinię związaną z wyznawaną religią głoszoną przez Kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej” – ma brzmieć ta zmiana.

Źródło: Wprost