[Counter-Box id="1"]

Żenujące decyzje MON. Mariusz Błaszczak chce zamówić Polsce śmigłowce, które są używane obecnie przez… Egipt. AgustaWestland AW149 produkowana jest przez Włochów i nie ma żadnych poważnych zastosowań w Europie. Polska będzie pierwszym krajem testowym dla tego sprzętu.

Wcześniej, w 2015 roku, poprzednik Błaszczaka, niejaki Antoni Macierewicz, doprowadził do zerwania kontraktu na dużo nowocześniejsze wielozadaniowe śmigłowce Caracal.

Reklamy

AW149 nie jest stosowany w żadnej armii europejskiej, nie jest znana przydatność tego sprzętu w warunkach konfliktu. Kto i dlaczego zdecydował o zakupach AW149? Tego niestety nie wiadomo – PiS bardzo mocno kombinował ze śmigłowcami i ostatecznie nie wyszło z tego nic. Zakup AW149 jest bardzo dziwny i wymaga zbadania przez niezależną komisję.

Wojskowi są zdezorientowani i pytają czemu Polska zamawia sprzęt, który do tej pory lata tylko w Afryce i w jednym kraju w Azji.

Poprzedni artykułPiS nie łapie towarzyszy? Leszek Miller: Od dawna nie słyszałem o przechwyceniu rosyjskich szpiegów w Polsce [VIDEO]
Następny artykułPolacy mają dość Kaczyńskiego. “Kiedyś za PiS dałbym się pokroić”