[Counter-Box id="1"]

W Polsacie puszczono materiał, w którym prezes PiS został podpisany jako Jarosław Szatański. Ale to nie musi być wpadka.

Reklamy

Kaczyński i jego partia doprowadzili do upadku Kościoła Katolickiego w Polsce. Takiego odpływu wiernych, tak pustych kościołów, tak niskiego statusu księży, takiej niechęci do hierarchów nie było nigdy. Gdyby patrzeć na świat jako na walkę szatana z Bogiem to Kaczyński stałby właśnie po stronie diabła.

Jarosław Szatański jest bez wątpienia bardzo dobrym nazwiskiem dla Kaczyńskiego. Oto bowiem Pismo Święte mówi wyraźnie, że “po owocach ich poznacie”. W przypadku PiS owocem jest zniszczenie wiary i kościoła w naszym kraju. Sojusz tronu z ołtarzem doprowadził do odepchnięcia ludzi od kościołów – sytuacja, która w żadnym innym wypadku by się nie wydarzyła.

Wystarczy zresztą pójść na wsi do kościoła, bo w miastach już trudno spotkać wiernych i posłuchać co się tam mówi. A tematem numer jeden w przerzedzonych kościołach jest drożyzna, uwikłanie księży w politykę, mówi się dużo o pedofilii czy o współżyciu księży z gospodyniami na plebanii. Tak to wygląda. Nawet tam, gdzie PiS był kiedyś mocny – czyli na wschodzie – widać upadek.

Pewien zaprzyjaźniony z Wieści24.pl ksiądz mówił nam niedawno, że tak małych wpływów na tacę i tak małej frekwencji nie pamięta w całej swojej karierze w kościele. Sytuacja tej instytucji stała się bardzo trudno.

A wszystko to przez Jarosława Szatańskiego. Brawo, prezesie. Tylko tak dalej, nawet komunistom nie udało się wykrzewić wiary. A PiS to realizuje.

Poprzedni artykułPiS kłamie: nie ma żadnych spotkań Kaczyńskiego z mieszkańcami
Następny artykułPrezes PiS chce jechać na Podlasie. Ale tu mu nie zapomnieli oszustwa z Anną Marią Anders