Prezydent Trzaskowski: PiS próbuje zniszczyć zaufanie między ludźmi, to jest największa zbrodnia

Powrót wolności.

– Tu nie chodzi tylko o zmianę tej władzy. Chodzi o zmianę na Polskę nowoczesną, otwartą, zajmującą się słabszymi – powiedział w Radomiu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Reklamy

– Mówi się, że jesteśmy podzieleni, że żyjemy w swoich bańkach. PiS proponuje nam antywspólnotę. Szczucie na gejów, na uchodźców, na nauczycieli, nawet na dzieci. Ale spójrzcie na to, co nam się udało osiągnąć, gdy byliśmy razem pomagając uciekinierom z Ukrainy, niezależnie od poglądów. Pokazaliśmy, że umiemy być solidarni i solidni. Nie daliśmy się podzielić. Nikt nie będzie nas uczył, czym jest patriotyzm, czym jest rodzina, czym jest naród. My wiemy to sami i pokazaliśmy to. Gwarantujemy, że nie będziemy nikomu nic wmawiać. PiS próbuje zniszczyć zaufanie między ludźmi, to jest największa zbrodnia. Bez tego nie ma wspólnoty – powiedział prezydent Trzaskowski.

– W ten sposób łatwiej mu przejmować sądy, ale to nie jest kwestia abstrakcyjnej praworządności. To jest praktyczna sytuacja, że jeśli wejdziecie w konflikt z jakimś pisowskim kacykiem to on będzie chciał mieć sędziego, który da mu taki wyrok jaki będzie chciał – dodał.

Źródło: Gazeta Wyborcza