Jarosław Kaczyński musi być niespełna rozumu, jeśli wydaje mu się, że za wysokie ceny mieszkań odpowiadają deweloperzy. Przyczyną wysokich cen nieruchomości są takie zjawiska jak popyt i podaż oraz wartość złotówki. Jednak te pojęcia są nieznane prezesowi PiS, jemu się wydaje, że wystarczy określić deweloperów jako wroga, by zyskać trochę poklasku ze strony elektoratu.

W rzeczywistości efekt będzie dokładnie odwrotny: mieszkania podrożeją. Rośnie bowiem ryzyko prowadzenia tego biznesu w Polsce, a to oznacza, że firmy budowlane będą musiały podnieść ceny. Nikt nie zaryzykuje pracy bez dodatkowych zysków, mając w perspektywie jakieś idiotyczne działania PiS.

Kaczyński jest politycznym karłem, który nie potrafi zrealizować swoich obietnic. Wystarczy spojrzeć jak poszło mu z programem Mieszkanie Plus. Zamiast tanich mieszkań jest drogo. A to budowało państwo – a więc miał wszystko pod kontrolą.

Reklamy

Wysokie ceny mieszkań w Polsce są niewątpliwie problemem społecznym, ale rozwiązanie go jest wyjątkowo proste: wystarczy budować mocną gospodarkę, zmniejszyć wpływ na nią państwa, uwolnić potencjał kreatywności oraz innowacji, odważnie iść naprzód – i jak najmniej w tym państwa. No i zmniejszyć podatki. Wtedy ludzie będą realnie więcej zarabiać. Ale to jest … wbrew programowi PiS.

Ów program do realnie zubożenie społeczeństwa.

Poprzedni artykułZakaz handlu w niedzielę to paranoja. Czas go znieść
Następny artykułKomentarze do występów kukły Kaczyńskiego.