Deweloperzy to kolejna grupa, którą zaatakuje PiS. Mieszkania podrożeją

Jarosław Kaczyński musi być niespełna rozumu, jeśli wydaje mu się, że za wysokie ceny mieszkań odpowiadają deweloperzy. Przyczyną wysokich cen nieruchomości są takie zjawiska jak popyt i podaż oraz wartość złotówki. Jednak te pojęcia są nieznane prezesowi PiS, jemu się wydaje, że wystarczy określić deweloperów jako wroga, by zyskać trochę poklasku ze strony elektoratu.

W rzeczywistości efekt będzie dokładnie odwrotny: mieszkania podrożeją. Rośnie bowiem ryzyko prowadzenia tego biznesu w Polsce, a to oznacza, że firmy budowlane będą musiały podnieść ceny. Nikt nie zaryzykuje pracy bez dodatkowych zysków, mając w perspektywie jakieś idiotyczne działania PiS.

Reklamy

Kaczyński jest politycznym karłem, który nie potrafi zrealizować swoich obietnic. Wystarczy spojrzeć jak poszło mu z programem Mieszkanie Plus. Zamiast tanich mieszkań jest drogo. A to budowało państwo – a więc miał wszystko pod kontrolą.

Wysokie ceny mieszkań w Polsce są niewątpliwie problemem społecznym, ale rozwiązanie go jest wyjątkowo proste: wystarczy budować mocną gospodarkę, zmniejszyć wpływ na nią państwa, uwolnić potencjał kreatywności oraz innowacji, odważnie iść naprzód – i jak najmniej w tym państwa. No i zmniejszyć podatki. Wtedy ludzie będą realnie więcej zarabiać. Ale to jest … wbrew programowi PiS.

Ów program do realnie zubożenie społeczeństwa.