PiS tonie. Potwierdza to kolejny sondaż

Fot. YT
Fot. YT

Przeprowadzony przez pracownie United Surveys dla Wirtulnej Polski sondaż partyjnych sympatii Polaków pokazuje zbliżającą się klęskę PiS. Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, to Kaczyński nie miałby już szansy na stworzenie rządu. Wszystko zaś wskazuje na to, że z upływem czasu poparcie dla PiS będzie dalej maleć.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W badaniu United Surveys partia Kaczyńskiego może liczyć na 33,1 proc. poparcia. Oznacza to spadek o 1,1 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Taki wynik dałby Zjednoczonej Prawicy zaledwie 196 (!) poselskich mandatów.

Drugie miejsce należy zaś do Platformy Obywatelskiej, na którą chce zagłosować 24,7 proc. badanych. Największa partia opozycyjna zdobyłaby w ten sposób 141 miejsc w Sejmie. Trzecie miejsce należy zaś do Polski 2050. Partia Szymona Hołowni, z poparciem na poziomie 10,7 proc. wprowadziłaby 50 posłów.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z poparciem 9,5 proc. (41 posłów) i Konfederacja, mająca poparcie 6,3 proc. ankietowanych, co dałoby 21 posłów.