Polaków nie będzie stać na czynsz. Podwyżka 100% już zimą

Wysokie ceny węgla spowodują wzrost czynszów nawet o 100% – prognozują eksperci i dodają, że jest to wina Jarosława Kaczyńskiego, który w 2015 roku zaniechał transformacji energetycznej Polski i uzależnił nasz kraj od rosyjskiego węgla.

Przypomnijmy: Kaczyński podjął decyzje o tym, że do Polski rok do roku sprowadzono coraz więcej węgla z Rosji. Sfinansował w ten sposób polskimi pieniędzmi m.in. inwazję na Ukrainę. Teraz w oczy emerytów i rencistów zagląda perspektywa wyrzucania z mieszkań, bowiem nikogo nie będzie stać na płacenie 2 tysięcy złotych czynszu. A tak może za moment wyglądać typowy czynsz w polskich miastach – wszystko z uwagi na to, że węgiel, którym są ogrzewane, podrożał już blisko 4-krotnie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dzisiaj tona ekogroszku, a więc węgla, którymi opalamy domy, kosztuje prawie 3,5 tysiąca złotych!

PiS ustami Dudy mówi, żeby zacisnąć zęby. Niedługo Kaczyński zacznie głosić hasło emerytów z czasów komuny: popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem. Problem ogrzewania dotknie bowiem szpitale, szkoły, urzędy… Czeka nas zimna zima.