A to dobre! Ziobro chce odciąć się od PiS!

Najwyraźniej w Zjednoczonej Prawicy wszyscy już wiedzą, że zbliża się „wiekopomne lanie” w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Stąd też politycy starają się robić co się da, by nie być kojarzonym z partią Kaczyńskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W ten sposób można sobie tłumaczyć pismo Solidarnej Polski rozesłane do firm badawczych. Pada tam prośba, by w sondażach odróżniać PiS od SP. Dotychczas poparcie dla tych dwóch partii badano łącznie.

– Solidarna Polska zwraca się do państwa pracowni z uprzejmą prośbą, aby podczas dokonywania badań poparcia partii politycznych oraz prezentowania ich wyników przedstawiali państwo wynik uzyskany przez partię polityczną Solidarna Polska – napisano. – Rozwój świadomości wyborców wpływa pozytywnie na rozwój demokracji oraz jakości życia politycznego całego społeczeństwa. Może to mieć też ogromny wpływ na aktywność polityczną wyborców, która jest nieodzowna do prawidłowego funkcjonowania państwa demokratycznego – czytamy dalej.

– Solidarna Polska rozesłała do firm badawczych prośbę, by umieszczać ją w sondażach osobno obok PiS. Nie ma przypadków, są tylko znaki – skomentował tą niecodzienną prośbę Łukasz Pawłowski z Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

– Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry rozesłała do firm badawczych pismo z prośbą, by w sondażach uwzględniać ją osobno, obok PiS. Czy to oznacza samodzielny start w wyborach parlamentarnych? Mamy pismo w tej sprawie i statement rzecznika “ziobrystów” – zauważył z kolei dziennikarz Michał Wróblewski.