Upadek Michała Kolanko?

Michał Kolanko to jeden z tych komentatorów sceny politycznej, który wywołuje nieustannie kontrowersje wśród sporej grupy osób. Zarzuca mu się, być może nie bez powodu, wyjątkową spolegliwość wobec PiS a jednocześnie bezpodstawne atakowanie opozycji.

Kolanko twierdzi na przykład, że w polityce liczy się skuteczność, co ma usprawiedliwiać niektóre działania władzy. Ostatnio Kolanko napisał, żeby nie oceniać polityków, tylko ich oceniać. I nadział się na bardzo mocną odpowiedź Romana Giertycha:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Czwarta władza, zimna krew. Polskiej debacie publicznej potrzeba więcej chłodnej analizy, mniej oburzenia. Opinia publiczna teraz potrzebuje takiego właśnie podejścia – opisu i analizy, a nie tożsamościowego moralizatorstwa ” – napisał Kolanko.

“Czyli namawia Pan dziennikarzy, aby opisywali, ale nie oceniali, mając jednocześnie świadomość, że media rządowe cały czas negatywnie i kłamliwie oceniają opozycję, a pod niebiosa i kłamliwie wychwalają rządzących. PiS by tego lepiej nie wymyślił!” – odpisał mu mecenas Roman Giertych.

I zapewne słusznie. Wiele osób twierdzi, że Kolanko to człowiek, którego można zaliczać do kręgu komentatorów wspierających układ władzy. “Trudno w jego komentarzach dostrzec jakiś obiektywizm” – twierdzą niektóre osoby związane ze środowiskiem dziennikarskim. “Politycy opozycji powinni bardzo na niego uważać.”