Polacy swoje wiedzą. Trybunał Konstytucyjny jest rządzony przez PiS

Bez względu na to, jak bardzo kontrolowane przez PiS media by nas zapewniały, że zachowana została niezależność Trybunału Konstytucyjnego, to Polacy wiedzą swoje. I nie mają wątpliwości co do faktu, że najważniejsza instytucja w Polsce jest kontrolowana przez partię Kaczyńskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Taki jest wynik badań przeprowadzonych przez pracownię SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Wnioski jakie z niego płyną są naprawdę przerażające.

Jedynie niespełna 9 proc. badanych skłonnych jest uznać, że TK jest całkowicie niezależny od PiS! Aż 50,7 proc. ankietowanych jest zdania, że TK jest zależny od partii rządzącej. Przy czym 36,4 jest tego pewna, a kolejne 14,3 proc. uznaje że raczej jest to instytucja zależna.

Z kolei przeciwnego zdania jest zaledwie 22,1 proc. respondentów. Przy czym 14,3 proc. uznaje, że jest „raczej niezależny”, a jedynie 8,7 proc. jest przekonany, że TK jest całkowicie suwerenny w swoich działaniach.

I to jest chyba najlepsze podsumowanie „deformy” wymiaru sprawiedliwości w Polsce, do jakiej doszło po 2015 r.