Julia P. i PiS łamią prawo międzynarodowe: TK nie może być używany do obchodzenia umów

“Posługiwanie się orzeczeniami sądu konstytucyjnego w celu niewykonywania wiążących norm jest deliktem międzynarodowym” – oceniła działania PiSKonferencja Ambasadorów RP, która zrzesza 36 byłych dyplomatów.

“Normy i wyroki instancji międzynarodowych mają moc wiążącą dla reżimu Putina tylko wtedy, gdy rosyjski sąd konstytucyjny potwierdzi ich zgodność z konstytucją federalną. Obecne władze RP podążają otwarcie i bez żenady tą drogą, tyle że nie fatygują się nawet, aby wprowadzić stosowane zmiany w konstytucji (na szczęście nie mają takiej możliwości). Poręcznym instrumentem jest w tym względzie Trybunał Julii Przyłębskiej” – twierdzi Konferencja Ambasadorów RP.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Frapująca jest to zjawisko osmozy między Polską a Rosją rządzoną przez reżim Putina w formie ostentacyjnego przeszczepiania nad Wisłę putinowskiej myśli prawniczej”

źródło: TOK FM