Bejda: PSL ma pomysł na tańszy prąd. Niech PiS skończy z monopolem energetycznym!

PiS w 2016 roku zablokował możliwość produkcji energii z wiatru. Co Kaczyński zrobił dla poprawy jakości sieci przesyłowych w Polsce? Nic – uważa Paweł Bejda z PSL. I od razu mówi o pomyśle ludowców na tani prąd dla Polaków: trzeba uwolnić energię z monopolu, w jakim się dzisiaj znajduje. Pozwolić ludziom tworzyć instalacje i na nich zarabiać.

PSL złożyło projekt ustawy dotyczącej złamania hegemonii związanej z liniami przesyłowymi i pozwalającej na dokonywanie inwestycji w modernizacje tychże sieci samorząd – mówił Paweł Bejda.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy chcą m.in. uwolnienia fotowoltaiki i produkcji energii z wiatru, tj. chcą umożliwić każdemu stawianie instalacji fotowoltaicznych oraz wiatraków, które sprawdzają się zwłaszcza w okresie zimowych. Polska może być samowystarczalna energetycznie  – twierdzi PSL. Wystarczy nie blokować rozwoju małych instalacji przydomowych i pozwolić instalować fotowoltaikę nawet na balkonach.

Ludowcy zamierzają oddać możliwość tworzenia energii w ręce Polaków. Sprzeciwiają się też pomysłowi PiS aby wprowadzić podatek od energii ze słońca.