PiS szczuje na Niemcy. Czym to się skończy?!

Jednym ze stałych elementów propagandy PiS jest pokazywanie Niemiec w złym świetle. Berlin, zdaniem związanych ze Zjednoczoną Prawicą dziennikarzy, wraz z Rosją próbuje „zniszczyć polską suwerenność”. Co gorsza, tak mówią też znaczący politycy rządzącej koalicji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Do nasilenia zbrodni na Wołyniu dochodziło w latach 1942-44. Kto wtedy panował na tych ziemiach? Niemcy. Oni byli panami życia i śmierci Polaków, Ukraińców i Żydów. Niemcy również odpowiadają za zbrodnię wołyńską – przypomnijmy o tym – mówił Morawiecki. Próbując przypisać Niemcom zbrodnię, której dokonali Ukraińcy.

– Ci szaleńcy u władzy robią wszystko, by po drugiej stronie Odry obudzić i rozpalić wrogość do Polski. Niemcy, potęga w Europie, to dziś najbliższy i ciągle najżyczliwszy nam kraj, sojusznik w NATO, główny rynek. Trwające już 7 lat szczucie na Niemcy jest zbrodnią – skomentował słowa premiera Waldemar Kuczyński.

Problem tylko w tym, że PiS przyzwyczaił nas już do tego, że całkowicie lekceważy polską rację stanu. I przedkłada nad nią swoje partyjne interesy.