Ropa naftowa mocno staniała. Ale Obajtek utrzymuje wysokie ceny na Orlenie

Ropa naftowa staniała o ponad 6,6 proc. do poziomu poniżej 100 dol. za baryłkę. Ceny na Orlenie trzymają się za to na bardzo wysokim poziomie. Jest cholernie drogo i ludzie to odczuwają. Dlaczego Orlen i Lotos nie obniżają cen? To tak zwany podatek Kaczyńskiego.

Pomysł PiS aby utrzymywać wysokie cenny benzyny w Polsce to tak naprawdę kolejny podatek, ale nie płacony bezpośrednio do urzędu skarbowego tylko poprzez Orlen. Firma ta musi odprowadzać do skarbu państwa ogromne opłaty za emisję CO2, które są zyskiem dla Kaczyńskiego. Płaci też inne podatki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kierowcy muszą więc płacić ów podatek Kaczyńskiego bo nie mają wyjścia. Orlen i Lotos są w Polsce praktycznie monopolistami. I oba koncerny notują rekordowe zyski. Na co zostaną wydane te pieniądze? Oczywiście na wybory…