Kto jest winien inflacji w Polsce? Kaczyński i PiS!

Możemy zapomnieć o propagandowej tezie PiS, że to Putin odpowiada za inflację w Polsce. Mamy mieć więc „putinflację”, rząd zaś robi wszystko, by ją powstrzymać.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tyle tylko, jak zgodnie twierdzą ekonomiści, nie jest to zgodne z prawdą. Cała odpowiedzialność spoczywa na PiS i jego polityce gospodarczej.

– Polska inflacja w skutek polityki PiS od 2015 jest niemal na pewno najbardziej w Unii oderwana od impulsów zewnętrznych, najbardziej stymulowana czynnikami wewnętrznymi, w największym stopniu inflacją pisowskiego rodu – zauważył Waldemar Kuczyński, niegdyś minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

– Źródło dużego kryzysu naszej gospodarki to nie pandemia i wojna. To dyrektywa Kaczyńskiego z 2015, która mogła brzmieć tak; “macie robić tylko to na co klaskać będą moi wyborcy i nic, co sprawi, że zwątpi we mnie i osłabi moją władzę, choć jeden z nich”. Reszta to dodatek – dodał Kuczyński.