Dlaczego PiS pompował finansowo Rosję kupując od niej węgiel?

Od momentu przejęcia władzy politycy PiS zrobili wszystko, aby zniszczyć projekty odnawialnych źródeł energii i zwiększyć import węgla z Rosji. Jakie rachunki regulowali w ten sposób? Czyżby pomoc w zdobyciu władzy?

Uzależnienie Polski od importu rosyjskiego węgla stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności państwa. Mimo to Kaczyński podjął w 2015 roku decyzję o gigantycznym wzroście importu węgla z tego kraju. Szły tam rok do roku miliardy złotych. PiS walczył najpierw z wiatrakami (zakazano w praktyce ich budowy) a potem z fotowoltaika (od tego roku ilość inwestycji spadła drastycznie).

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wielu komentatorów uważa, że powodem tych działań jest spłata długu wobec Rosji przez PiS, któremu rosyjskiego służby pozwoliły dojść do władzy.  Wskazują na to wątki z afery podsłuchowej, które nie są dzisiaj badane przez śledczych. Mają zakaz. Wskazuje na to również dalszy plan współpracy PiS z Orbanem, Salvinin i Le Pen – zwolennikami Putina w Europie…

PiS zdradził polskie interesy.