Sondażowa katastrofa PiS. Bez szans na zwycięstwo

Fot. YT
Fot. YT

Z sondażu przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl wynika jasno, że rządy Prawa i Sprawiedliwości powoli odchodzą do historii. Nie ukrywają tego już nawet media tradycyjnie życzliwe Zjednoczonej Prawicy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wybory miały się odbyć w niedzielę, to z badania pracowni Estymator wynika, że PiS otrzymałby 37,1 proc. poparcia. Dużo, ale dużo za mało, by objąć władzę.

Drugie miejsce należy do Platformy Obywatelskiej, na którą chce głosować 26,6 proc. badanych. Dalej znalazłaby się Lewica mogaca liczyć na głosy 11,2 proc. ankietowanych.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Polska 2050 (9,7 proc.), Konfederacja (7 proc.) i PSL (6,6 proc.).

W przeliczeniu na mandaty jasno widać klęskę, przed jaką stoi PiS. Bo gdyby w realnych wyborach powtórzył się wynik z badania Estymatora, to partia Kaczyńskiego zdobyłaby zaledwie 205 mandatów poselskich. To aż o 30 mniej niż w 2019 r. Z kolei PO zdobyłaby 135 miejsc, Lewica 43 zaś Polska 2050 wprowadziłaby 38 posłów. Dodatkowo 19 deputowanych miałaby Konfederacja i tyle samo PSL.