Świat ostrzega przed Polską z Kaczyńskim na czele. “Jak kult przywódcy zagraża demokracji na całym świecie”

“W sercu Unii Europejskiej, przywódcy tacy jak Orban na Węgrzech, który nadzorował odwrócenie norm demokratycznych, w tym zmniejszenie niezależności sądownictwa i mediów. Podobnie polski Kaczyński, czerpiąc z książki Orbana, realizował podobny program odwracania niezależności sądownictwa oraz kontrolowania mediów i edukacji.”

“Oba kraje, które odegrały kluczową rolę w upadku bloku sowieckiego, pod którego jarzmem cierpiały od II wojny światowej, i które od tego czasu obserwowały rozkwit i owoce demokracji, teraz przyjęły w zamian autokrację/autorytaryzm”/” – ostrzega w swojej książce “The Age of The Strongman: How the Cult of the Leader Threatens Democracy around the World” Gideon Rachman. I  porównuje sytuację do tego co wyprawiali Hitler oraz Stalin.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Wykorzystanie technologii do wykorzystania nastrojów mas i głębokie zastosowanie dezinformacji, fake newsów do atakowania przeciwników politycznych oraz uciszanie mediów pokazuje, jak internet umożliwił autokratycznym władcom dalsze sprawowanie władzy.” – czytamy w książce.

Lektura nie jest przyjemna dla polskich polityków z PiS, więc o niej nie chcą nawet wspominać. A warto przeczytać i zobaczyć z zewnętrznej perspektywy jak Polska zaczyna stanowić zagrożenie dla świata…