Jak opanować inflację? Trzeba odsunąć PiS od władzy

Rząd PiS pokazuje od kilku miesięcy, że zupełnie nie radzi sobie z inflacją. Z drugiej strony trudno by było inaczej. Spadek wartości złotówki to przecież nieunikniony efekt gospodarczego szaleństwa, jakie jest nam fundowane od 2015 r.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Cóż więc można zrobić? Jak się okazuje, nie pozostajemy w tej sprawie bezbronni.

– Gdy pytają nas, co zrobić, żeby opanować inflację, odpowiadamy: po pierwsze odsunąć PiS od władzy – pisze posłanka Platformy Obywatelskiej, Izabela Leszczyna.

– PiS nie odblokuje pieniędzy z KPO, bo niezależne sądy to koniec bezkarności dla ich działaczy; nie chce transformacji, bo stawia wyłącznie na węgiel, nieważne nawet czy krajowy czy importowany z Rosji, dlatego zablokował OZE 6 lat temu; nie chce być częścią wspólnoty, jaką jest UE, bo musiałby zrezygnować z autorytarnej, nacjonalistycznej i homofobicznej wizji państwa, którą wciela w życie od 7 lat. I wreszcie nie zależy mu na budowie kapitału społecznego, bo podzielonym i skłóconym społeczeństwem łatwiej manipulować – dodaje.

Musimy więc zacisnąć zęby i dotrwać do wyborów.

Źródło: NaTemat.pl